2017 - Рік Японії в Україні

Указ Президента України №1/2017 "Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні"

Наказ № 79  вiд 09.03.2017 Про затвердження шкільного плану заходів з проведення Року Японії

Наказ № 86  вiд 09.03.2017 Про участь у  районній виставці-конкурсі дитячих художніх виробів «Коли сакура цвіте» серед вихованців та учнів загальноосвітніх навчальних закладів району

Офіційний логотип "Року Японії в Україні"

Було обрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною. Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня цього року.

Заходи

Вітаємо!!!! Ученицю 9-Г класу Крівошеєву Світлану, яка отримала Диплом I ступеня в районній виставці-конкурсі дитячих художніх виробів «Коли сакура цвіте».

Учениця 9-Г класу нашої школи Кривошеєва Світлана брала участь у районній виставцi - конкурсі дитячих художніх виробів «Коли сакура цвіте». Робота була представлена у техніці «Живопис».

5 квітня 2017 року на базі Харківського ліцею № 107 відбувся районний конкурс лідерів учнівського самоврядування "Ми - разом!", у якому брала участь учениця 9-Г класу нашої школи Сурніна Оксана. Оксана також захищала власний проект "Куточок Японії в Харкові"

Учень 6-А класу Бондаренко Артем брав участь у щорічному районному конкурсі «Київський район очима юних». Артем створив композицію у технологією оригамі на тему «Харківський зоопарк» у номінації «Улюблені куточки Київського району м. Харкова».

07.02.2017 року в шкільній бібліотеці оформлено виставку інформаційних та літературних видань «Країна висхідного сонця».

ПЛАН ЗАХОДІВ

з проведення Року Японії

в Харківській загальноосвітній школі I-III ступенів № 5

Харківської міської ради Харківської області

Заходи

Термін проведення

Відповідальний

1.

Оформити в шкільній бібліотеці тематичну виставку та експозицію літератури, присвячені японській історії, культурі, мистецтву, кіно тощо

Андрієнкова О.В., завідувач шкільною  бібліотекою

2.

Березень

3.

Організувати проведення виховних годин  «Україна та Японія: культурна традиція та перспективи взаємодії»

для учнів 7-11-х класів

2017 року

Налбат Н.Г., заступник директора з виховної роботи, класні керівники 7-11 класів

4.

Організувати перегляд анімаційних фільмів японського режисера Міядзакі Хаяо для учнів 1-6-х класів школи

Налбат Н.Г., заступник директора з виховної роботи, класні керівники 1-6 класів

5.

Організувати проведення уроків з інформатики чи технології «Внесок японських науковців у розвиток робототехніки, електроніки»

2017 року

Налбат Н.Г., заступник директора з виховної роботи, Ніколаєнкол А.В., Мовчан О.А., учителі інформатики

6.

Організувати проведення літературних конкурсів, вечорів, присвячених Японській поезії

2017 року

Ілюхіна Т.В., заступник директора з навчально-виховної роботи,  Гамаюн Н.С., Тимошенко Н.А., Куртасова Н.Д., учителі зарубіжної літератури школи

7.

Взяти участь у районній науковій конференції «Історія та культура Японії: від стародавніх часів до сьогодення» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району на базі школи мистецтв

Березень-грудень

2017 року

Налбат Н.Г., заступник директора з виховної роботи, класні керівники 5-11 класів

8.

Взяти участь у районній виставці-конкурсі дитячих художніх виробів «Коли сакура цвіте» на базі методичного центру Управління освіти

Березень-квітень

10.

Відвідати виставку поробок вихованців гуртка «Бісероплетіння» «Японія в Україні» на базі ЦДЮТ № 3

Травень

2017 року

Налбат Н.Г., заступник директора з виховної роботи, Шкуротянова М.П., учитель образотворчого мистецтва, класні керівники 1-11 класів

13.

Взяти участь районному фестивалі японської культури серед учнів та вихованців навчальних закладів району

2017 року

Налбат Н.Г., заступник директора з виховної роботи, Шкуротянова М.П., учитель образотворчого мистецтва, Чуприна В.В., учитель музичного мистецтва, класні керівники 1-11 класів

14.

Організувати  проведення Днів Японії під час роботи шкільних літніх мовних таборів

Червень

2017 року

Налбат Н.Г., заступник директора з виховної роботи, Амстиславська М.О., директор пришкільного табору відпочинку «Лісова казка»

15.

Організувати висвітлення заходів, присвячених Року Японії в Україні на офіційному шкільному сайті

2017 року

Налбат Н.Г., заступник директора з виховної роботи, Ніколаєнко А.В., учитель інформатики

Фото-конкурс "Рік Японії в Україні"

Для усіх жителів України, які мали нагоду відвідати Японію чи зараз там проживають, Посольство Японії оголошує конкурс «Японія у фото» (тематика в рамках загальної теми не обмежена: культура, їжа, свята, пейзаж і т.д.). З умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті Посольства Японії в Україні.