2017/2018 навчальний рік німецької мови

Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.

Сьогодні вона - перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. За словами Лілії Гриневич, німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських школах після англійської мови, а 52 % школярів вибирають її для вивчення як другу іноземну. Німеччина такожпосідає друге місце після Польщі за кількістю обмінів студентами з Україною.

Навіть прогресивні японці зосереджуються на німецькій - її вивчають 68% студентів у Японії, пише газета "Експрес". Тож подумайте, можливо, варто поставитися до засвоєння цієї мови серйозніше, якщо хочете заробляти удвічі більше? Наскільки швидко можна вивчати німецькі слова?- Швидко опанувати німецьку лексику можна, якщо підбирати асоціації. Шукайте схожість німецьких слів з українськими або зі словами інших мов, які ви знаєте, наприклад, з англійськими. Деякі слова є дуже схожими. Запам’ятати їх легко. До інших можна придумати ситуацію, яка б їх поєднувала. Наприклад, слово der Winter (зима) схоже на українське вітер. Взимку дме вітер, зима - der Winter. Звичайно, до усіх слів асоціації не підбереш, тоді треба вдаватися до інших методів. Найважчим може видатися те, що рід деяких німецьких слів не збігається з родом українських. Наприклад, das Madchen (дівчинка) в німецькій мові середнього роду, der Spiegel (дзеркало) - чоловічого роду, а die Sonne (сонце) - жіночого роду. Для кращого запам'ятовування рекомендую записувати слова різних родів різними кольорами: слова чоловічого роду - синім кольором, жіночого - червоним, а середнього - зеленим.- Зрозуміло. А які є прості щоденні правила, щоб підтримувати знання в тонусі?- Використовуйте електронні додатки. Нині існує величезна кількість мобільних програм, за допомогою яких можна додатково поглиблювати свої знання німецької мови. Це чудова можливість, тому рекомендую обов’язково встановити собі додаток з того чи іншого навчального порталу. Слухайте аудіозаписи тоді, коли виконуєте якусь механічну роботу: прання, прибирання, приготування їжі. Це може бути казка, вірш, якась лекція німецькою мовою, неважливо, головне, щоб у думках був постійний контакт із мовою. Намагайтеся дивитися німецькою те, до чого мозок звик українською. Наприклад, можете передивитися ваш улюблений серіал або ж добре знайомий фільм цією мовою. Це допоможе знищити у думках шаблонність та побудувати нові паралелі від однієї мови до іншої. І, звісно ж, спілкуйтеся з носіями мови. Не можете говорити - спробуйте, не розумієте - перепитайте.- Чи багато у німецькій мові слів-багатозначників?- Німці - дуже практична нація. Тому в цій мові велика кількість багатозначників, тобто слів, які мають два - три і більше значень. Досить взяти будь-який німецько-український словник, щоб переконатися у цьому. Наприклад, слово der Zug має дев'ять значень, серед яких "поїзд", "рух", "процесія", "пташиний ключ", "протяг", "ковток", "риса" та "схильність". І це дуже зручно, адже замість дев'яти українських слів досить вивчити одне німецьке!- Захоплююче! Чим німецька граматика подібна до української?- Німецька мова належить до групи германських мов, а українська - до слов’янських. Між ними є багато відмінностей. Але обидві вони належать до індоєвропейської мовної сім’ї. Тому певні схожі риси у них є і у граматиці, і у лексиці. І німецька, і українська є флективними мовами, тобто зв’язок слів у реченні забезпечується за допомогою флексій - закінчень. В обох мовах прикметник, який стоїть перед іменником, узгоджується з ним у роді, числі й відмінку. Але будьте готові до того, що в німецькій мові є речі, яких нема в українській, наприклад, артикль, відокремлювані префікси у дієслів, певний порядок слів у реченні...- Скільки часу знадобиться для опанування німецької мови?- У середньому для досягнення початкового рівня з нуля вам потрібен буде всього один рік, а не 10 - 11, як у школі. Далі процес потрібно пришвидшувати, займатися інтенсивніше. Проте не варто намагатися поглинути інформацію усю й відразу, не перевантажуйте свій мозок. Опанувати середній рівень можна за 6 місяців. Вивчати німецьку можна й самостійно, якщо просто спілкуватися з носіями мови. Головне, аби було прагнення.

Впродовж року у школі відбудуться заходи щодо популяризації німецької мови. Найстаранніші учні матимуть можливість поїхати на навчання до Німеччини.
   Завершиться українсько-німецький рік мов у липні 2018 року міжнародним Освітнім конгресом.

/Files/images/_2017/36388.jpg

19 жовтня на базі ХСШ № 134 учні нашої школи брали участь в районному фестивалі німецької мови : «Свята і традиції Німеччини»  Учні з 5 по 10 клас виступили з темою «Народні танці Німеччини». Виступ складався з  презентації та 3-х театральних композиції «Welche. Volkstnze. Deutschlands wissen Sie?»

Фотогалерея

28 жовтня 2017 року учні 9-А класу нашої школи взяли участь у міжнародному проекті "Міст до вищої освіти в Німеччині", який організований Гете-інститутом та проходив в Будинку Нюрнберга. Під час проекту учні мали змогу познайомитись з системою вищої освіти в Німеччині та правилами вступу до німецьких вишів