Юлия Филиппова

Демченко Юлія Сергіївна – завідувач бібліотеки. Закінчила Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна.

ІСТОРІЯ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

По вулиці Іванова 19/21 звертає на себе увагу повоєнна споруда. Це відбудоване приміщення середньої загальноосвітньої школи №5. Школа розпочала свою діяльність у 1953 році і своїх перших випускників провела в доросле життя уже наступного року. З перших років велика увага приділялась шкільній бібліотеці.
   Було надано 3-х кімнатне приміщення на четвертому поверсі школи. Спочатку накопичення книг просувалося повільно, хоча інтерес до художньої літератури серед учнів був надзвичайно великий. З кожним роком збагачується книжковий фонд бібліотеки, а шкільний бібліотекар став першим порадником в пошуках літературних новинок. Добрий слід в пам’яті учнів залишила бібліотекар ЗОШ№5 Дулькіна С.Є., яка майже 20 років працювала з книгами і читачами. Саме під час ії роботи, в середині 70-х років минулого століття, в школі запровадили вперше в Україні кабінетну систему. Зросла роль шкільної бібліотеки, збільшилась кількість науково-популярної літератури.
   Бібліотека поступово ставала кабінетом №1, бо кожен захід , який проводився у школі, будь –то педрада чи батьківські збори ,свято Букваря чи останній дзвоник, потребував належної підготовки. Тому і пішли люди за книжною мудрістю та порадою у бібліотеку. 80-м рокам була притаманна зайва ідеологізація, і знову величезна праця і відповідальність за формування ідеології в суспільстві випала на долю бібліотек. Стосувалось це і бібліотеки ХЗШ №5. В ці роки бібліотеку очолювала Ступа Е.Д., яка проводила велику пропагандистську роботу. Регулярно готувала тематичні виставки книг, підбирала літературу для обов’язкового на ту пору політнавчання. Великих ускладнень зазнала шкільна бібліотека в період 90-х років.
   Бібліотека не отримує методичної літератури. Підручники надходять регулярно , але їх завжди не вистачає. Бібліотечний фонд в цілому поповнюється за рахунок батьківських коштів. У 1996 році в бібліотеку прийшла працювати Андрієнкова О.В. За освітою вона бібліотекар-бібліограф, закінчила бібліотечний факультет Харківського державного інституту культури. В перший рік роботи вона розташувала бібліотечний фонд відповідно до таблиць ББК, відредагувала алфавітний каталог; працювала над поповненням фонду бібліотеки. Зараз фонд бібліотеки універсальний за змістом, включає науково-популярну , навчальну, краєзнавчу, художню, довідкову літературу.
   До послуг читачів бібліотеки фонд довідкових видань, який включає: - енциклопедії: універсальні і галузеві; - словники: тлумачні, мовні, орфографічні та ін.; Поряд з книгами представлено періодичні видання: центральні та місцеві газети; суспільно-політичні, галузеві, науково-популярні, педагогічні журнали. У сучасних умовах основними завданнями бібліотеки є: - сприяння навчально-виховному процесу; - підвищення методичної, педагогічної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї; - подальший розвиток інформативної функції бібліотеки як інформаційно-культурного центру середнього навчально-виховного закладу; - розвиток інтересу учнів до знань, відродження духовності, традицій українського народу, виховання патріотизму; - навчання школярів технологіям користування бібліотеками всіх типів, сприяння вихованню гармонійної особистості, морального та інтелектуального, духовного та творчого розвитку.
   Бібліотекар проводить із читачами різноманітну роботу, щоб показати, що книга-це не просто результат інтелектуальної діяльності людства за багато тисячоліть його історії, це і документ, програма майбутнього.

НАША БІБЛІОТЕКА

Презентация Величайшее сокровище - хорошая библиотека

(подготовили ученицы 11-Г класса)

Графік роботи бібліотеки