Стоп булінг

Відповідальна особа з профілактики булінгу серед здобувачів освіти у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 Харківської міської ради Харківської області на 2019 р.

Налбат Наталія Григоівна

Презентація "Булінг"

Брошура "Булінг"

Зразок заяви батьків про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

I Загальна частина

Учень школи повинен шанувати Герб, Прапор та Гiмн України, її закони.

II Права учня

Учень має право:

• Брати участь в органiзацiї та управлiннi учбово-виховним процесом в школi.
  • Вибирати i бути обраним до органiв управлiння школи (шкiльного самоврядування).
  • Користуватися примiщеннями, обладнанням та учбовою лiтературою школи.
  • Обирати предмети для поглибленого вивчення, факультативи, спецiальнi курси.

III Обов'язки учнiв

Учень зобов'язаний:

• Сумлiнно вчитися, повнiстю використовувати вiдведений для навчання час, працювати для збагачення власних знань, систематично готуватися до учбових занять, приймати участь у позакласних та додаткових заняттях.
  • Пiдтримувати чистоту та порядок в примiщеннi школи.
  • Зберiгати майно школи.
  • Виконувати вимоги адмiнiстрацiї та педагогiчних робiтникiв школи, а також постанови шкiльного i класного самоврядування.
  • Вести себе як подобає людинi.

Правила поведiнки пiд час перерви

• Пiд час перерви учень зобов'язаний прибрати своє робоче мiсце й пiдготуватися до наступного уроку.
  • Пiд час перерви забороняється:
    • бiгати сходами, коридорами та в класних примiщеннях;
    • штовхатися або грати в м'яча у примiщеннях, не пристосованих для цього;
    • сваритися мiж собою та зi стороннiми людьми, з'ясовувати стосунки за допомогою сили, битися.
  • У шкiльнiй їдальнi учнi повиннi виконувати вимоги вчителiв, працiвникiв їдальнi та чергових i дотримуватися черги.
  • Заборонено перебувати в примiщеннi їдальнi у верхньому одязi.
  • Забороняється виносити їжу i напої за межi їдальнi.

Правила поведiнки на уроках

• Учнi зобов'язанi приходити до школи за 10-15 хвилин до початку уроку.
  • Заборонено перебувати в класi у верхньому одязi.
  • Одяг учнiв має бути чистим i охайним та вiдповiдати вимогам, викладеним у Статутi школи.
  • Учнi входять до класу за дзвiнком. Запiзнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
  • Пiд час уроку не можна створювати галас, без дозволу пiдводитись, вiдвертати увагу iнших учнiв вiд уроку.
  • Заборонено виходити з класу без дозволу вчителя.
  • Урок закiнчується тодi, коли вчитель оголосив про це. Тiльки пiсля цього учнi можуть йти на перерву.
  • Учнi повиннi охайно вести щоденник i давати його вчителю без будь-яких заперечень.
  • Учень повинен дбайливо ставитися до своїх пiдручникiв i зошитiв.
  • Учнi зобов'язанi знати i дотримуватись правил технiки безпеки як пiд час урокiв, так i пiсля їх закiнчення.
  • Забороняється користуватись мобiльними телефонами пiд час проведення урокiв

Порядок реагування

на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1. За результатами висновку комісії з розслідування у разі необхідності повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та служба у справах дітей про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти.
  2. Психолого-педагогічна служба розробляє заходи щодо здійснення соціально-педагогічного патронажу осіб, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).
  3. Психологічна служба надає консультативну допомогу батькам (чи їх представникам).

Процедура подання учасниками освітнього процесу

та розгляд заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1. У разі виникнення такої ситуації учень повинен звернутися до дорослого (батьків, класного керівника, практичного психолога школи, соціального педагога школи, вчителя, заступника директора з навчально-виховної роботи, директора школи).
  2. Дорослі (батьки, або особи, які є опікуном дитини) надають заяву відповідної форми директору освітнього закладу (зразок оформлення заяви) або повідомляють відповідального за виконання заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в освітньому закладі, заступника директора з навчально-виховної роботи Налбат Н.Г.
  3. Педагогічні працівники по факту, виявленого правопорушення, чи інших негативних проявів учнями освітнього закладу, оперативно інформують адміністрацію школи.
  4. Видається наказ про проведення розслідування.
  5. Затверджується склад комісії з розгляду даного випадку. До складу комісії входять педагогічні працівники, практичний психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та винного (за їх згодою).
  6. Проводяться засідання комісії з розгляду данного випадку.
  7. Результати розслідування оголошуються на засіданні комісії батькам (чи їх представникам) потерпілого та винного.
  8. За результатами висновку комісії з розслідування у разі необхідності повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та служба у справах дітей про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти.