Сторінка психолога

Звєрєва Руслана В'ячеславівна
«Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 харківської міської ради Харківської області»
практичний психолог, з 30.08.2006 р.
Базова освіта:
Харківський педагогічний коледж, вчитель початкових класів, 2000 рік
Харківський національний університет внутрішніх справ, психолог 2007 рік.
Педагогічний стаж і кваліфікаційна категорія:
7 років, ІІ кваліфікаційна категорія.

Хотілося б розвіяти поширений «міф» про психологів у школі. Більшість батьків вважають, що слово «психолог» утворюється від слова «псих». З чого далі роблять абсолютно невірний висновок про те, що якщо з їх дитиною в школі працює психолог, то їх син або дочка психічно ненормальні. Запевняю вас, це не так. Психолог працює з нормальними дітьми та їхніми індивідуальними особливостями, а не відхиленнями.

Існує ще одна хибна думка, що: психолог, психоневролог, невропатолог, дефектолог і нейропсихолог - це все одне і те ж. Тобто лікарі, які працюють з відхиленнями в психіці, з її дефектами. На підставі цього деколи батьки вимагають від психолога неможливого. Психолог школи має інформацію, що стосується в основному не фізичного, а психічного стану дитини. Він може тільки зробити припущення про можливий діагноз і направити дитину до відповідного фахівця. Поставити діагноз і тим більше працювати з ним він не може і не має права.

Мета роботи психолога - зробити життя дитини в умовах школи зручним, комфортним, насамперед з точки зору дитячої психіки, спільних та індивідуальних особливостей її розвитку.
Психолог виявляє приховані причини деяких дитячих невдач, вчинків, порушення розвитку психічних процесів, емоційної сфери і особливостей поведінки. Для того, щоб разом з батьками та іншими фахівцями допомогти дитині впоратися з ними.
Батьки можуть прийти на прийом до психолога, якщо їх цікавить:
- адаптація дитини до школи
- рівень розвитку психічних процесів
- емоційний стан дитини
- самооцінка дитини
- положення, яке  займає дитина в класі серед однолітків (чому, наприклад, всі прагнуть з нею дружити, або навпаки)
- ставлення дитини до вчителів
- рівень тривожності дитини або агресії...
Якщо у вас з'явилася проблема, і ви готові її сформулювати, психолог буде прагнути допомогти виявити причини її виникнення. За допомогою надійних і апробованих методик, тестів, опитувальників він виробить рекомендації, дотримання яких допоможе скорегувати небажані прояви в поведінці вашої дитини. Психолог так само допоможе підібрати літературу про розвиток дітей, про ігри та посібники для школярів.
Таким чином, в школі психолог присутній в першу чергу для того, щоб усіма сторонами «дотримувалися інтереси дитини».

Праця психолога, як правило, не очевидна батькам, але дитині вона, повірте, необхідна.