Завідувач бібліотеки - Авдюшина Тетяна Володимирівна

ІСТОРІЯ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ
  По вулиці Свободи 19/21 звертає на себе увагу повоєнна споруда. Це відбудоване приміщення Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5 Харківської міської ради Харківської області. Школа розпочала свою діяльність у 1953 році і своїх перших випускників провела в доросле життя уже наступного року. З перших років велика увага приділялась шкільній бібліотеці.
   Було надано 3-х кімнатне приміщення на четвертому поверсі школи. Спочатку накопичення книг просувалося повільно, хоча інтерес до художньої літератури серед учнів був надзвичайно великий. З кожним роком збагачується книжковий фонд бібліотеки, а шкільний бібліотекар став першим порадником в пошуках літературних новинок. Добрий слід в пам’яті учнів залишила бібліотекар ХЗОШ№5 Дулькіна С.Є., яка майже 20 років працювала з книгами і читачами. Саме під час ії роботи, в середині 70-х років минулого століття, в школі запровадили вперше в Україні кабінетну систему. Зросла роль шкільної бібліотеки, збільшилась кількість науково-популярної літератури.
   Бібліотека поступово ставала кабінетом №1, бо кожен захід , який проводився у школі, будь –то педрада чи батьківські збори ,свято Букваря чи останній дзвоник, потребував належної підготовки. Тому і пішли люди за книжною мудрістю та порадою у бібліотеку.  До послуг читачів бібліотеки фонд довідкових видань, який включає: - енциклопедії: універсальні і галузеві; - словники: тлумачні, мовні, орфографічні та ін.; Поряд з книгами представлено періодичні видання: центральні та місцеві газети; суспільно-політичні, галузеві, науково-популярні, педагогічні журнали. У сучасних умовах основними завданнями бібліотеки є: - сприяння навчально-виховному процесу; - підвищення методичної, педагогічної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї; - подальший розвиток інформативної функції бібліотеки як інформаційно-культурного центру середнього навчально-виховного закладу; - розвиток інтересу учнів до знань, відродження духовності, традицій українського народу, виховання патріотизму; - навчання школярів технологіям користування бібліотеками всіх типів, сприяння вихованню гармонійної особистості, морального та інтелектуального, духовного та творчого розвитку.
   Бібліотекар проводить із читачами різноманітну роботу, щоб показати, що книга-це не просто результат інтелектуальної діяльності людства за багато тисячоліть його історії, це і документ, програма майбутнього.

Бібліотека отримує методичну літературу. Підручники надходять регулярно.

Розташована  шкільна бібліотека на четвертому поверсі другого крила.

НАША ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА ЧЕКАЄ НА ВАС

Графік роботи бібліотеки

День тиждня Початок роботи Закінчення роботи Перерва
Понеділок  9.00 17.30 12.30 - 13.00